Фотоісторії
Повернення після бою
1962 рік. В'єтнам — 2-й батальйон 36-ї піхотної дивізії Південно-в'єтнамської урядової армії під час повернення після бою в столицю провінції Камау.
Фото © Horst Faas/AP Photo
Самоспалення буддистського монаха
11 червня 1963 року. У Сайгоні (Південний В'єтнам) монах Тік Кванг Дик покінчив із собою на знак протесту проти релігійної дискримінації і репресій буддистів з боку режиму президента Нго Дінь Дьєма. Чернець сів у позі лотоса і підпалив себе після того, як інші монахи облили його бензином, і сидів незворушно протягом усього акту самоспалення. Після того як це фото лягло на стіл президента США Джона Кеннеді, він заявив своєму послу у В'єтнамі, що "Ми повинні щось робити з цим режимом". Пулітцерівська премія 1963 року.
Фото © Малкольм Браун
Втеча від бомбардування
Вересень 1965 року. Мати з дітьми долає ріку (провінція Біньдінь, Південний В'єтнам), щоб врятуватися від американських бомбардувань.
Фото © Kyoichi Sawada/United Press Int
Переховування від обстрілу
1 січня 1966 року. Жінки і діти переховуються від обстрілу в стічному каналі в селищі Бао-Трай за 30 км на захід від Сайгону (Південний В'єтнам). На задньому плані — американські солдати 173-ї десантної бригади, що супроводжують селян під час наступу сил В'єтконгу. Пулітцерівська премія 1966 року.
Фото © Horst Faas/AP
Мрії про кращі часи
1968 рік. Епізод В'єтнамської війни. За цей знімок японський фотожурналіст Тошио Сакай став першим лауреатом Пулітцерівської премії 1968 року.
Фото © Toshio Sakai
«Жах війни» або «Напалм у В'єтнамі»
8 червня 1972 року. Внаслідок того, що селище Трангбанг поблизу Сайгона було атаковане і зайняте південно-в'єтнамською армією, місцеві жителі залишили його, рятуючись втечею. Пілот південно-в'єтнамських ВВС помилково прийняв їх за солдатів супротивника і скинув на біженців напалмову бомбу — знімок зроблений відразу після атаки, коли 9-річна Кім Фук скинула з себе палаючий одяг й бігла зі своїми братами і сестрою. Вона разом з іншими жертвами бомбардування була доставлена в госпіталь і вижила після 17 пластичних операцій.
Фото © Nick Ut/AP
Нік Ут і Кім Фук
19 червня 2015 року. У 1986 році Кім Фук виїхала для навчання на Кубу, де вийшла заміж і звідки через шість років разом із чоловіком втекла до Канади, отримавши політичний притулок. Автор знімка, 21-річний в'єтнамець Хуінь Конг Ут, отримав за нього Пулітцерівську премію. Нік Ут і Кім Фук зустрілись через 43 роки в Манчестері.
В'єтнамська війна
3263
ВійниНовітня історіяАзія

Дивіться також

Незалежність В'єтнаму

2 вересня 1945

Женевська конференція по В'єтнаму

21 липня 1954

Початок В'єтнамської війни

7 серпня 1964

Масове вбивство в Сонгмі

16 березня 1968

Закінчення В'єтнамської війни

30 квітня 1975
Інфографіка
Антропогенез людини