9 червня 2018 року. Щорічний саміт глав урядів провідних держав світу пройшов у готелі «Мануар Ришельє» у містечку Ла-Мальбе в канадській провінції Квебек за участі Великобританії, Італії, Канади, Німеччини, Франції і США. На порядок денний господар зустрічі прем'єр-міністр Джастін Трюдо виніс питання зміцнення середнього класу — «економічне зростання, яке працює на всіх», просування гендерної рівності, боротьбу зі зміною клімату та «сприяння повазі до різноманітності та інклюзії».
Не обійшлось без гострих дискусій. Ще першого дня президент Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати домагатимуться відновлення участі Росії на самітах вищого рівня, позбавленої цієї можливості у 2014 році за інтервенцію в Україну. Він закликав інші країни не зважати на анексію Крим, який, за його словами, «став частиною Росії, бо там говорять по-російськи», і Україну, назвавши її «однією з найкорумпованіших країн у світі». У намірі повернутись до формату G8 його підтримав прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте.
Наступного дня зав'язалась гостра дискусія щодо виходу США з Міжнародної угоди по ядерній програмі Ірану (2015) і Паризької конвенції ООН зі зміни клімату (2015). До неї додалась суперечка між Трампом з одного боку і Трюдо та президентом Франції Мануелем Макроном — з іншого щодо введених США торгових тарифів в рамках переходу американської торгової політики багатосторонніх угод про вільну торгівлю до двосторонніх торгових угод.
На фото — момент розмови у кулуарах саміту. Навпроти Дональда Трампа, що сидить за столом, канцлер ФРН Ангела Меркель. Справа від неї Емануель Макрон, зліва (зі схрещеними руками) — прем'єр Японії Абе Сіндзо, котрого президент США образив, заявивши десь перед цим у дискусії про мігрантів: «у вас немає цієї проблеми, але я можу надіслати вам 25 мільйонів мексиканців, і ви щвидко втратите роботу».
Трамп достроково залишив самміт, щоб поїхати до Сінгапуру на свою першу зустріч з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином.