Початок експедиції Френсіса Дрейка
13 грудня 1577 року англійська ескадра з п'яти кораблів і 164-х членів екіпажу на чолі з Френсісом Дрейком відплила з англійського міста Плімут для нападу на тихоокеанські прибережні іспанські володіння в Новому Світі. Дрейк повернувся на батьківщину через три роки і став першим британцем, що здійснив кругосвітнє плавання і першим капітаном, який очолював кругосвітню експедицію від її початку до завершення. На обкладинці: Френсіс Дрейк
17981
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Після перетину Атлантики, Дрейк залишив два судна біля берегів Південної Америки, а з рештою трьома увійшов у Магелланову протоку. Лише один корабель, "Золота лань", зумів її подолати — із-за шторму одне судно затонуло, а інше було змушене повернути назад в Англію. Незважаючи на втрату більшої частини кораблів експедиції, Дрейк, рухаючись вздовж західного узбережжя Південної Америки, здійснив ряд нападів на іспанські поселення і абордажною атакою захопив іспанське судно з великим скарбом золота і срібла.

Допливши до Північної Америки, Дрейк спробував її обігнути і почав пошук північно-східного шляху до Європи. Але добравшись до широт сьогоднішнього штату Вашингтон, він змінив свій план — повернув назад, кинув якір в гавані Сан-Франциско, оголосив Каліфорнію власністю британської королеви Єлизавети I, назвавши територію Новий Альбіон, і після ремонту судна у липні 1579 року вирушив у плавання через Тихий океан.

26 вересня 1580 року "Золота лань" пришвартувався в порту Плімута, привізши величезну кількість скарбів і важливу інформацію про Тихий океан і його острови. Дрейк став першим капітаном, котрий очолював кругосвітню подорож від самого початку до її завешення, оскільки португалець Фернан Магеллан, що керував першою кругосвітньою експедицією, загинув на Філіппінах і останню чверть подорожі нею керував баск Хуан Себастьян.

В 1581 році, незважаючи на вимоги іспанського короля покарати пірата, королева Єлизавета I спеціально піднялась на борт корабля Дрейка і посвятила його в рицарі. Він і надалі вірою та правдою служив Англії і відіграв одну з найважливіших ролей під час захисту Британії від нападу іспанської Непереможної Армади.

Друк 6
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 13 грудня

Відкриття Нової Зеландії

1642
#ЦейДень

Все про 13 грудня

Події, факти, персоналії

Осман ІІІ — 25-й султан Османської імперії

1754

Різанина в Нанкіні

1937

Воєнний стан у Польщі

1981

«Золотий м'яч» Андрія Шевченка

2004