Відкриття
Суецького каналу
17 листопада 1869 року, через десять років після початку будівництва урочистою церемонією, на котрій була присутня французька імператриця Євгенія, дружина Наполеона III, відкрито 160-кілометровий Суецький канал, що сполучив Середземне і Червоне моря.
28314
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Канал, збудований для скорочення 7000-кілометрового морського шляху з Європи до Азії навкруги Африки, був зведений під керівництвом Фердинанда Лессепса за рахунок фінансових капіталовкладень банківського дому Ротшильдів.

У 1854 році Фердинанд Лессепс, колишній французький консул в Каїрі, підписав секретну угоду з турецьким губернатором Єгипту Саїд-пашою про будівництво каналу через Суецький півострів і право на його експлуатацію потягом 99 років. До 1856 року інтернаціональною групою інженерів був виконаний проект робіт, реалізація котрого була покладена на спеціально створену "Компанію Суецький канал".

Будівництво почалось в 1859 році силами місцевих робітників, залучених до ручних землекопальних робіт, і лише згодом з'явились будівельники з Європи з відповідною інженерною технікою. Однак важкі умови праці і епідемія холери не дали можливість завершити зведення каналу вчасно і лише в 17 листопада 1869 році, на чотири роки пізніше запланованого терміну, Суецький канал був відкритий для судноплавства.

З самого початку він був глибиною до 8 метрів, шириною по дну 24 метри і по поверхні води 70-100 метрів. За перший рік після відкриття по каналу пропливло лише близько 500 суден, і тільки в 1876 році, коли Велика Британія стала основним акціонерним власником каналу, Суецький канал був реконструйований і став одним із найзавантаженіших транспортних маршрутів.

У 1956 році він був націоналізований Єгиптом і з тих пір декілька разів закривався для судноплавства із-за арабо-ізраїльських воєн. Сьогодні по ньому щоденно пропливає близько 50 суден.


ВЕЛИКЕ РОЗСЕЛЕННЯ СЛОВ'ЯН
Друк 1
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 17 листопада

Будапешт — нова столиця Угорщини

1873
#ЦейДень

Все про 17 листопада

Події, факти, персоналії

Сепаратний договір між УГА і армією Денікіна

1919

Оксамитова революція

1989