13 грудня 1577 року Френсіс Дрейк відплив з Англії на чолі експедиції з п'яти кораблів, метою котрої був напад і захоплення іспанських територій на тихоокеанському узбережжі Нового Світу. Після перетину Атлантики, Дрейк залишив два судна біля берегів Південної Америки, а з рештою трьома увійшов у Магелланову протоку. Лише один корабель, "Золота лань", зумів її подолати — із-за шторму одне судно затонуло, а інше було змушене повернути назад в Англію. Незважаючи на втрату більшой частини кораблів експедиції, Дрейк, рухаючись вздовж західного узбережжя Південної Америки, здійснив ряд нападів на іспанські поселення і абордажною атакою захопив іспанське судно з великим скарбом золота і срібла.
Допливши до Північної Америки, Дрейк спробував її обігнути і почав пошук північно-східного шляху до Європи. Але добравшись до широт сьогоднішнього штату Вашингтон, він змінив свій план — Дрейк кинув якір в гавані Сан-Франциско, оголосив Каліфорнію власністю британської королеви Єлизавети I, назвавши територію Новий Альбіон, і після ремонту судна вирушив у плавання через Тихий океан.
26 вересня 1580 року "Золота лань" добралась до Плімута, привізши величезну кількість скарбів і важливу інформацію про Тихий океан і його острови. В 1581 році, незважаючи на вимоги іспанського короля покарати пірата, королева Єлизавета I спеціально піднялась на борт корабля Дрейка і посвятила його в рицарі. Він і надалі вірою та правдою служив Англії і відіграв одну з найважливіших ролей під час захисту Британії від нападу Непереможної Армади.
Ім'я Френсіса Дрейка увіковічнене в географії: протока між Вогняною Землею і Антарктидою носить назву протока Дрейка. В німецькому місті Оффенбург стоїть пам'ятник великому пірату, який тримає в руках квітку картоплі; надпис на постаменті говорить: «Серу Френсісу Дрейку, який поширив картоплю в Європі. Мільйони землеробів світу благословляють його безсмертну пам'ять».
Коментарі
Дивіться також
• Шлях до Індії Васко да Гама, 1498
• Початок першого кругосвітнього плавання, 1519
• Єлизаветинська епоха, 1559
• Початок експедиції Френсіса Дрейка, 1577
• Перша кругосвітня подорож Джеймса Кука, 1768
• Перша кругосвітня піша подорож, 1974