Патрісія народилася 20 лютого 1954 року у Сан-Франциско в родині Рендольфа Херста, одного із спадкоємців медіамагната Вільяма Херста, і в 1973 році поступила до університету Берклі, де вивчала історію мистецтва. 4 лютого 1974 року вона була викрадена з квартири, де проживала зі своїм нареченим Стівеном Відом, якого за за вчинення опору було побито і зв'язано. Свідки події запевняли, що Патрісія пручалася та відбивалася і її непритомну прямо в купальному халаті троє озброєних нападників закинули в кузов пікапа.
Через три дні відповідальність за вчинений злочин взяла на себе т. зв. Сімбіоністська Армія визволення (SLA), невелике лівацьке угруповування, яке сповідувало ідеї гармонійної рівності всіх людей, колективізму, расової рівності і руйнування всіх інститутів капіталізму, задля реалізації яких займалась грабунками банків. Очолював організацію 31-річний Дональд Дефріз, неодноразово заарештовуваний дрібний злочинець, який під час відбування чергового покарання захопився ліворадикальними ідеями. У 1973 році він втік з в'язниці і разом з кількома однодумцями з числа вихователів-волонтерів, що працювали у тюрмі, заснував SLA.
Група Дефріза вчинили низку злочинів, найгучнішим з яких стало вбивство 6 листопада 1973 року директора однієї зі шкіл Окленда, якого вважали прихильником поліцейського контролю за учнями, за що було заарештовано двох членів SLA. Задля їх звільнення у січні наступного року Дефріз запланував викрадення якоїсь помітної особи і, як вважається, вибір зупинив на Патті Херст, про заручини якої із повідомленням адреси її проживання він прочитав у місцевій газеті.
Зрозумівши, що поліція не піде на угоду, 27 лютого 1974 року Дефріз заявив, що умовою звільнення Патті буде виділення її родиною сім'єю Херстів 400 мільйонів доларів на 70-доларовий продуктовий набір кожному голодному від Санта-Рози до Лос-Анжелеса. Не маючи змогу виконати ці вимоги, Рендольф Херст погодився, тим не менш, виділити на це 2 мільйони доларів, і за кілька тижнів отримав від SLA повідомленя, що Патрісія буде звільнена за викуп у 4 мільйони доларів. Херст погодився і з цією вимогою, попередивши, що виконає її за гарантії, що його дочка буде повернута живою і неушкодженою.
3 квітня 1974 року, на 59-й день викрадення і за день до свого очікуваного звільнення, ФБР отримало аудіокасету, на якій Патті Херст повідомила, що добровільно приєднується до своїх викрадачів у їх революційній боротьбі і приймає ім'я Таня на честь бойової подруги Че Гевари. До плівки додавалось фото Патті з автоматом в руках на тлі семиголової кобри, символу SLA.
Все ще вважаючи, що це могло бути зроблено під загрозою життю, 15 квітня 1974 року на запису з камер спостереження пограбованого у Сан-Франциско банку ФБР виявило Патті Херст з карабіном в руках, а у травні аналогічне відео зафіксувало її під час пограбування магазину у Лос-Анжелесі, де Патті стріляла в стелю з пістолета. Це дало підстави прокуратурі висунути проти неї офіційні звинувачення і оголосити в розшук.
17 травня 1974 року поліція захопила штаб-квартиру SLA в Лос-Анжелесі, застреливши шістьох із дев'яти членів угрупування, включаючи лідера SLA Дональда Дефріза. Патрісія Херст та інші члени SLA були заарештовані 18 вересня 1975 року після отримання відповідних даних від інформаторів. Під час слідства Патрісія Херст повідомила, що перші 57 днів вона провела із пов'язкою на очах і зв'язаними руками у невеликій комірчині без туалету, звідки зрідка випускали, щоб поїсти, її постійно били, гвалтували і змушували читати літературу з пропагандою ідей SLA — не витримавши психологічного тиску вона зламалась і погодилась приєднатись до викрадачів.
Незважаючи на спроби адвокатів подати вчинки Патті Херст як вимушені, здійснені під страхом смерті і з примусовим накачуванням її наркотиками, 20 березня 1976 року вона була визнанана винною в пограбуванні банку з використання вогнепальної зброї і засуджена до семи років позбавлення волі. Щоб уникнути покарання за інші злочини, Патті Херст виступила свідком на кількох судових процесах проти інших членів SLA і в січні 1979 року була умовно-достроково звільнена рішенням президента Джиммі Картера. Через два місяці вона одружилась із поліцейським, який супроводжував її під час судових процесів, і прожила з ним до його смерті в 2013 році.
У 1980-х роках Патті Херст книгу мемуарів, до 2006 року зіграла десяток ролей в кіно, після чого переїхала на Східне узбережжя, де зайнялась благодійністю для дітей хворих на СНІД. Вона була повністю поновлена у правах 20 січня 2001 року, коли у свій останній день на посту президента США Білл Клінтон підписав указ про її помилування.
Коментарі
Дивіться також
• Убивство Джона Диллинджера, 1934
• Повстання у Воттсі, 1965
• «Травневий наступ» Фракції Червоної Армії, 1972
• Самогубство членів секти Джима Джонса, 1978
• Арешт Карлоса Шакала, 1994
• Арешт Унабомбера, 1996