Перша у світі підводна атака
7 вересня 1776 року під час Революційної війни північно-американських штатів за незалежність американський підводний човен «Turtle» провів першу в світі підводну атаку корабля супротивника. У гавані Нью-Йорка з борту «Turtle» була прикріплена бомба з годинниковим механізмом до флагмана британського флоту корабля "Eagle". На обкладинці: Підводний човен «Turtle»
26658
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Перші субмарини були збудовані голландським винахідником Корнеліусов ван Дребелем на початку 17-го століття, і лише через 150 років їх було використано в бойових діях. Американський конструктор Дейвід Бушнелл, учителем за професією, зайнявся будівництвом підводних човнів ще навчаючись у Йєльському університеті. Вважаючи, що основне призначення субмарин — це заміновування, Бушнелл збудував "Turtle" з дерева. Восьмифутовий човен, котрий отримав свою назву по формі корпуса ("Черепаха"), міг вмістити лише одну людину і рухався виключно за рахунок мускульної сили; для зануреня у воду на човні використовувся свинцевий баласт.

7 вересня "Turtle", керований Езрою Лі, наблизився до 64-гарматного британського корабля "Eagle" і при допомозі спеціального пристрою прикріпив бомбу до його днища. Але вона не втрималась і вибухнула, не завдавши ніяких пошкоджень ні кораблю, ні субмарині. Наступного тижня було здійснено ще декілька спроб замінувати британські кораблі на річці Гудзон, але кожна з них зазнала невдачі — єдиним, хто міг виконати цю складну маніпуляцію був Бушнелл, але він був фізично занадто кволий, щоб привести в рух саму субмарину.

Незважаючи на невдачу, генерал Джордж Вашингтон, зарахував Бушнела на військову службу в якості військового інженера, а після закінчення Революційної війни він став керівником інженерного підрозділу на військовій базі Вест-Пойнт. Сама ж субмарина "Turtle" потонула разом з транспортним кораблем, котрий її перевозив у 1777 році.

Друк 2
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 7 вересня

Навуходоносор II — Нововавилонський цар

605 до н.е.
#ЦейДень

Все про 7 вересня

Події, факти, персоналії

Битва під Бородіно

1812

Незалежність Бразилії

1822

Микита Хрущов — перший секретар ЦК КПРС

1953

Помер Йосиф Сліпий

1984