Знеболюючі, жаропонижаючі і протизапальні власнивості екстракту кори та листя верби, відомі ще в стародавній Шумерії, широко використовувались також в Єгипті, Греції, Римі та арабських країнах і згадуються у працях відомих лікарів тих часів. За Середньовіччі лікувальні властивості верби були забуті, але використовувались у народній медицині.
У 1763 році капелан англіканської церкви Едвард Стоун на засіданні Королівського наукового товариства в Лондоні виступив з доповіддю про своє п'ятилітнє дослідження використання екстракту кори верби при лікуванні маляріїї, вважаючи його не менш ефективним, ніж традиційне лікування корою хінного дерева. Завдяки Стоуну в кінці XVIII екстракт верби набув популярносності як недорога заміна хінного дерева, хоча насправді хінін знешкоджував інфекційну причину малярії, у той час як активний інгредієнт екстракту верби, саліцин, лише полегшував її симптоми.
Через два роки Гоффманн отримав патент на свій метод синтезування саліцилової кислоти, а компанія «Bayer AG» провела клінічні дослідження її застосування, які показали відмінні результати, і з 1899 року почала продавати ліки на її основі під торговою маркою "Аспірин" спочатку як порошок, а з 1904 року — у формі таблеток. Практично зразу «Bayer AG» зіткнулась із конкуренцією з боку інших виробників ліків на основі саліцилової кислоти, а з початком Першої Світової війни патент на торгову марку "Аспірин" був анульований спочатку у Великобританії, а згодом у США та в усіх союзних їм державах.
Тим не менш, аспірин набув великого поширення, особливо з появою пандемії іспанського грипу у 1918 році, завдяки його жарознижуючим якостям, що давало хворому достатньо сил, щоб боротися з інфекцією. Ефективність аспірину виявилась настільки високою, що навіть з'явились конспірологічні теорії, в яких німці звинувачувались у навмисному поширенні грипу.
З 1950-х років популярність аспірину в світі дещо знизилась через конкуренцію з боку інших фармакологічних компаній, які виробляли аналогічні ліки під іншими торговими марками, а також компаній, які користувались торговою маркою "Аспірин", нехтуючи патентними правами компанії «Bayer AG». Лише з 1970-х його поширеність почала знову зростати завдяки дослідженням, які показали, що аспірин також ефективно запобігає тромбозу і стенокардії, і сьогодні є одним з найпоширеніших знеболюючих і профілактичних засобів від серцевих нападів у світі.
ВЕЛИКЕ РОЗСЕЛЕННЯ СЛОВ'ЯН