Концерт тривав 16 годин і одночасно проходив у багатьох містах світу, зв'язок між котрими підтримувався через супутники, щоб надати можливість бачити його близько мільярду глядачів у 110 країнах світу. В результаті цього заходу, організованого співаком Бобом Гелдофом з ірландської групи Boomtown Rats, було зібрано більше 125 мільйонів доларів.
В 1984 році Гелдоф побував у Ефіопії і на власні очі побачив страхіття голоду, котрий убивав сотні тисяч людей. Повернувшись до Лондону він разом з Міджем Уре з групи Ultravox написав пісню "Do They Know It's Christmas?" (Чи знають вони, що зараз Різдво), котра була записана разом з Culture Club, Duran Duran, Філом Коллінзом, U2, Wham! і стала синглом-бестселером, продаж котрого дозволив зібрати 10 мільйонів доларів на допомогу голодаючим.
«Do They Know It's Christmas?» стала лідером хітпарадів і у США і спонукала Майкла Джексона і Лайонела Річі написати пісню «We Are the World». Її виконання в рамках акції "США для Африки" такими зірками як Джексон, Річі, Гаррі Белафонте, Боб Ділан, Гелдоф, Синді Лопер, Пол Саймон, Брюс Спрінгстін, Тіна Тернер, Стіві Уандер та інші, а також продаж сингла дав збори в 44 мільйони доларів.
Після того як голод перекинувся і на сусідній з Ефіопією Судан, Гелдоф запропонував провести концерт Live Aid, з метою збору додаткових коштів. Підоготовлений всього за 10 тижнів, Live Aid зібрав таких виконавців як Елтон Джон, Мадонна, Сантана, Шаде, Стінг, Брайян Адамс, Beach Boys, Мік Джеггер, Дейвід Боуі, Queen, Duran Duran, U2, The Who, Ніл Янг, Ерік Клептон та ін. Більшість із них виступали або в Лондоні, де зібралось 70 тисяч чоловік, або у Філадельфії перед 100 тисячами глядачів. Філ Коллінз зумів виступити в обох містах, перелетівши з Лондона літаком і виступивши у Філадельфії за ударними у відновленому складі Led Zeppelin. Тринадцять супутників підтримували пряму трансляцію на 110 країн світу.
Кульмінацією концерту став момент, коли Пол Маккартні і Піт Таунсенд винесли на плечах Боба Гелдофа під час виконання у Лондоні пісні «Do They Know It's Christmas?». Через шість годин концерт закінчився у Філадельфії виконанням "We Are the World".
Live Aid дав змогу не тільки зібрати 127 мільйонів доларів для допомоги країнам Африки, але й привернути увагу урядів розвинених країн до розв'язання проблеми голоду на континенті. Згодом королева Британії Єлизавета II посвятила Боба Гелдофа у рицарі за його заслуги у проведені цієї благодійної акції.