Амелія Ерхарт народилась у штаті Канзас в 1897 році і почала займатись авіацією в 24 роки. Вона увійшла в історію як перша жінка, що перелетіла через Атлантичний океан (1928), перша жінка, що здійснила одиночний пезпосадковий переліт через Атлантику (1932) і з Каліфорнії до Гавайських островів (1935).
17 березня 1937 року Амелія Ерхарт, борт-механік Фредерік Нунан і другий пілот Гаррі Меннінг на двомоторному літаку Lockheed Electra вилетіли з Окленда (США) на захід у навколосвітню подорож. Це був не перший політ такого роду, але він мав стати найдовшим, оскільки його планувалось здійснити вздовж екватора. Після дозаправки в Гонолулу під час зльоту сталася аварія і політ довелось відкласти.
1 травня після ремонту літака Ерхарт і Нунан вилетіли з Маямі на цей раз вже летячи із заходу на схід. Вони успішно перелетіли до Південної Америки, Африки, Індії і 29 червня приземлились у Новій Гвінеї. 22 тисяч миль було позаду і залишалось подолати лише останніх 9 тисяч, сім з яких були над Тихим Океаном. Проміжну посадку планувалось здійснити на острові Хауленд, всього кілька миль довжиною, що знаходився на відстані 2227 морських миль від місця зльоту. Декілька американських кораблів було вислано до острова для супроводження польоту.
Підлітаючи до Хауленда, Ерхарт зв'язалась по радіо з одним із кораблів і повідомила, що в неї закінчується пальне і вона не може знайти самого острова. Зв'язок був украй поганий і не було можливості визначити координати літака. Після декількох годин кружлянь в районі запланованої посадки, Ерхарт передала повідомлення "... пального на півтори години, нема місця для посадки" і більше на радіоконтакт не виходила.
Оскільки літак був придатний для посадки на воду, то вислана на пошуки група берегової охорони і військових кораблів сподівалась, що екіпаж встиг врятуватись перш, ніж сам літак затонув, але їх зусилля виявились марними. Додаткові пошуки, що тривали декілька років не виявили жодних слідів ні літака, ні людей.
Коментарі
Дивіться також
• Перший у світі політ на літаку, 1903
• Політ Чарльза Ліндберга, 1927
• Політ Амелії Ерхарт, 1935
• Перша кругосвітня піша подорож, 1974
• Найжахливіша авікатастрофа в історії, 1977