Через велику кількість бажаючих попасти на півфінальний матч між «Ліверпуль» і «Ноттінгем Форест» на момент його початку велика кількість болільників були все ще перед турнікетами стадіону. Щоб прискорити їх прохід на стадіон, поліція, вважаючи, що безбілетників не буде критично багато, відкрила вхідні ворота і пропустила всіх бажаючих у тунель, що вів на трибуну, виділену для болільників «Ліверпуля». Вони виявились переповненими, оскільки на самій трибуні практично всі місця виявились заповненими.
На той час з метою безпеки трибуни стадіонів у Англії були відділені одна від одної металевими сітками. Тому глядачі, які вже знаходились на своїх місцях, виявились у пастці — з трьох двох боків їх оточувала висока сітка, а ззаду напирав натов новоприбулих. Рятуючись, дехто із глядачів перших рядів почав вистрибувати з трибуни на стадіон. Поліція розцінила це як хуліганські спроби вибігти на поле і проти них був виставлений загін поліції із собаками. На 6-й хвилині матчу, коли навіть для тих хто був на полі стало зрозуміло, що на трибунах відбувається щось екстраординарне, матч був зупинений.
На трибуні виявилось 93 загиблих; більше семисот отримали травми. На стадіоні була лише одна бригада швидкої допомоги, що не дозволяло надати допомогу всім пораненим. За викликом до стадіону прибуло 44 машини лікарів, проте через наявність лише одного заїзду на поле до лікарні було доправлене лише 14 потерпілим. Як згодом встановило слідство, більше половини загиблих померли на стадіоні вже після зупинки матчу; двоє померло у лікарні через два дні, а через чотири роки померла 96-а жертва тиснями, яка перебувала весь цей час у комі.
Через кілька днів у пресі з'явились перші висновки щодо причин трагедії — офіційні власті звинуватили у всьому самих болільників, які, начебто були п'яні, самі нападали один на одного і на пожежних та поліцейських, які намагались їм допомогти. За підсусмками подій 15 квітня у 1990 році було опубліковано офіційний звіт, який рекомендував обмежити продаж алкоголю на стадіоні, заборонити відгороджувати трибуни сітками, обладнати всі трибуни сидячими місцями.
У 2010 році незалежна комісія провела нове розслідування, яка встановила, що поліція зфальсифікували матеріали розслідування для того, щоб зняти з себе вину за погану організацію матчу і бездіяльність під час трагедії. У день публікації звіту комісії прем'єр-міністр Великої Британії Девід Камерон у виступі в Палаті громад парламенту від імені уряду країни вибачився перед сім'ями загиблих за несправедливості та звинувачення, яких зазнали загиблі та їх близькі.
У Ліверпулі було зведено меморіал пам'яті загиблих, біля якого щороку 15 квітня проводиться меморіальна служба за участю гравців та керівництва клубу «Ліверпуль»
ВЕЛИКЕ РОЗСЕЛЕННЯ СЛОВ'ЯН
Коментарі
Дивіться також
• Футбольний клуб «Динамо» (Київ), 1927
• «Битва у Берні», 1954
• Алекс Фергюсон на чолі «Манчестер Юнайтед», 1986
• Євро 2012, 2012