Кінг прибув до Мемфіса (штат Теннессі), щоб підтримати забастовку негрів-сміттярів, яка тривала з 11 лютого. Після виступу в місцевій церкві п'ятидесятників, він зупинився в мотелі «Лорейн», де й був убитий на балконі свого номера кулею, випущеною з гвинтівки. Вона пробила йому щелепу, шию, спинний мозок і застряла в плечі. Через годину Мартін Лютер Кінг помер у госпіталі після невдалих спроб зробити йому прямий масаж серця.
Двічі судимий Джеймс Рей, котрий з підробленим канадським паспортом намагався втекти у Родезію (нині — Зімбабве), у червні був заарештований у Лондоні, і в березні 1969 року постав перед мемфіським судом, де, прагнучи уникнути страти на електричному стільці, визнав себе винним у вбивстві Кінга і був засуджений до 99 років ув'язнення. Згодом він відмовився від своїх свідчень, але жодна з його кількох десятків апеляцій не була задовільнена.
У 1990-х роках дружина і діти Мартіна Лютера Кінга неодноразово публічно апелювали до громадської думки, заявляли про підтримку тверджень Рея, що його зробили "цапом-відбувайлом" і, спираючись на те, що останні шість років свого життя Кінг перебував під постійним наглядом ФБР, стверджували, що він став жертвою змови за участю урядових і військових кіл. Справа Кінга переглядалась різними інстанціями чотири рази з однаковим вислідом — Джеймс Рей убив Мартіна Лютера Кінга.
Помер Джеймс Ерл Рей 23 квітня 1998 року у віці 70 років від ускладнень, пов'язаних із захворюванням нирок і печінкової недостатності, викликаної гепатитом C. Вдова Мартіна Лютера Кінга і його троє дітей висловили співчуття родині Рея і жаль з приводу того, що «ніколи для Америки не настане день нового процесу у справі Рея, процесу, який міг би відкрити таємницю вбивства Мартіна Лютера Кінга і факт невинуватості містера Рея». Родина відмовилась ховати Джеймса Рея в США і урна з його прахом була відвезена на батківщину його предків в Ірландію.
Коментарі
Дивіться також
• Убивство Джона Леннона, 1980
• Арешт Мартіна Лютера Кінга, 1958 (фото)