Святослав (Шевчук) — предстоятель УГКЦ
ОсобистостіВіктор Крупина
23 березня 2011 року на виборчому Синоді УГКЦ предстоятелем Української греко-католицької церкви обрано 41-річного Святослава Шевчука. Новий глава церкви певний час працював у сфері освіти та був особистим секретарем Верховного Архієпископа УГКЦ Блаженнішого Любомира. На обкладинці: Предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук, квітень 2017 року © espreso.tv
13720
Читати 4 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Святослав Шевчук народився 5 травня 1970 року в місті Стрий на Львівщині. По закінченні загальноосвітньої школи він навчався у Бориславському медичному училищі, а також паралельно — у підпільній греко-католицькій духовній семінарії. Пройшовши строкову службу в радянській армії, Святослав отримував богословську освіту в Буенос-Айресі (Аргентина) та Львові (1992-94 роки), потім навчався у Папському університеті св. Фоми Аквінського у Римі, де у 1999 році здобув ступінь доктора богослов'я.

«Коли я почав служіння єпископа в Аргентині, мені було всього 38 років. Я попросив Бога, щоб хтось став моїм провідником. Бог дав мені кардинала Хорхе Бергольйо. Він був для мене людиною, посланою від Бога, він взяв мене за руку і допоміг зробити мої перші кроки на території Аргентини. Від нього я дізнався, що значить бути єпископом» — Святослав Шевчук, травень 2013 року

Біографія Святослава Шевчука пов'язана зі сферою освіти та служінням Богу. З 1999 року він займав керівні посади в Львівській духовній семінарії та Львівській богословській академії (з 2002 року — Український католицький університет), а в 2007-09 роках викладав в УКУ. Пройшовши необхідні щаблі духовної кар'єри від диякона (1994) до архієрея (2009), у 2002-05 роках Святослав Шевчук очолював секретаріат і був особистим секретарем Верховного Архієпископа Української греко-католицької церкви (УКГЦ) Блаженнішого Любомира та адміністратором Патріаршої курії у Львові. З 14 січня 2009 року і до 23 березня 2011 року він працював єпископом-помічником та апостольським адміністратором єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі при архієпископі столиці Аргентини Хорхе Маріо Бергольйо, майбутньому 266-у Папі Римському.

9 лютого 2011 року 77-літній предстоятель УГКЦ Блаженніший Любомир подав у відставку за станом здоров'я, яку наступного дня прийняв Папа Бенедикт XVI.

«Я вважаю себе духовним сином і послідовником Блаженнішого Любомира. В неділю у своєму слові на закінчення Літургії, я сказав, що він, як добрий батько вміло мене виховував. З одного боку пригортав до свого серця, втаємничував у всі свої плани і мрії, бо я свого часу був його секретарем, а відтак будував патріаршу курію, а потім мене відіслав на другий кінець світу, аж до Аргентини, для того, щоб, як він тоді казав, навчився давати собі раду. І тому з одного боку я був залучений до тих всіх процесів будівництва структур, які ми сьогодні маємо, а з іншого, мав нагоду, як той художник, відійти на відстань, щоб побачити цілісність того, що намалював. І сьогодні, мушу сказати, що вважаю своєю честю, продовжувати все те, що Блаженніший Любомир започаткував, почав будувати, або поклав в фундаменти» — Блаженніший Святослав Шевчук на першій прес-конференції у ролі предстоятеля УГКЦ 29 березня 2011 року в Києві

Виборчий Синод єпископів УГКЦ для обрання нового предстоятеля, на який зібралися 40 архієреїв УГКЦ з усього світу, відбувся у селищі Брюховичі на Львівщині 21-24 березня 2011 року. "Наступників немає. На все воля Господа", — відповідав Любомир Гузар, коли його просили вказати ім'я свого фаворита. Не перебував серед них, за оцінками експертів, і Святослав Шевчук. Два перші дні голосувань переможця, який набрав би 2/3 голосів, не виявили. 23 березня голосування було результативним — новим предстоятелем Української греко-католицької церкви було обрано 41-річного Святослава Шевчука, який того ж дня за канонами церкви надіслав власноруч написаного листа до Бенедикта XVI для затвердження виборів, що і було зроблено 25 березня.

Введення Блаженнішого Святослава на престол Глави УГКЦ відбулося 27 березня під час Архієрейської літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві, відколи він вступив на посаду Верховного архієпископа Києво-Галицького, митрополита Київського — предстоятеля Української греко-католицької церкви.

Після обрання 13 березня 2013 року новим Папою Римським Хорхе Маріо Бергольйо, який взяв собі ім'я Франциска І, особисте знайомство з ним та обізнаність останнього з українськими справами дало підстави предстоятелю УГКЦ та віруючим сподіватися на отримання для УГКЦ статусу патріархії, чого українські греко-католики прагнуть давно.

Шон МакМікін «Гроші для Леніна»
Пряма Мова
Шон МакМікін «Гроші для Леніна»
Друк 1
Віктор Крупина спеціально для © «Цей день в історії», 22 березня 2018. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 23 березня

Перший альбом Елвіса Преслі

1956
#ЦейДень

Все про 23 березня

Події, факти, персоналії

Перша ісламська республіка

1956

Помер Лі Куан Ю

2015