Оксана Макар народилась 11 червня 1993 року в Миколаєві, дитинство провела в Києві, де проживала з матір'ю; після закінчення школи повернулась до Миколаєва, де жила останні півроку у бабусі в селищі Луч. У її матері, Тетяни Суровицької, було дві судимості, під час яких дівчинка виховувалась в інтернаті. Батько та вітчим Оксани Макар на момент трагедії з нею перебували в ув'язненні й були 10 разів (4 і 6, відповідно) судимі за крадіжки і збут наркотиків.
Але Оксана Макар вижила, її було випадково знайдено вранці 10 березня. У неї було обпалено близько 55% поверхні тіла, причому багато опіків до кісток — 3-го та 4-го ступенів. Вона могла говорити і назвала людей, що намагались її вбити. Її було доправлено до обласного центру термічної травми в міській лікарні Миколаєва. 12 березня дівчині ампутували праву руку, наступного дня — стопи, 15 березня ввели в стан медикаментозного сну і перевели на штучне вентилювання легенів, а 16-го перевезли до Донецького опікового центру. 18 березня в Оксани виявили запалення легенів, що почалося через переохолодження, і у четвер вранці 29 березня 2012 року Оксана Макар померла.
Того ж дня, коли було знайдено Оксану Макар, троє підозрюваних, яких назвала дівчина, були заарештовані. Один з них зізнався у злочині, взявши всю вину на себе, і 11 березня двоє інших були звільнені з-під арешту на підписку про невиїзд. Тоді ж місцеві журналісти повідомили, що один з відпущених підозрюваних — син колишньої глави Єланецької райдержадміністрації, а другий — нібито син колишнього прокурора Центрального району Миколаєва. Із-за цього справа набула широкого розголосу в соціальних мережах та ЗМІ, і 13 березня у Миколаєві під прокуратурою міста відбувся мітинг, на якому кастрували і спалили опудало злочинця.
Того ж дня Максим Присяжнюк (усиновлена дитина колишньої глави Єланецької РДА) і Артем Погосян були знову затримані та взяті під варту. 15 березня на мітинг проти беззаконня і на підтримку Оксани Макар відбулися в Миколаєві, Одесі, Києві, Харкові, Донецьку, Львові, Луцьку, Сумах.
22 березня через порушення, допущені при розслідуванні злочинів, скоєних стосовно Оксани Макар, до відповідальності притягнуто 9 керівників підрозділів внутрішніх справ у Миколаївській області, а також низку працівників органів прокуратури Миколаївської області. 29 березня кримінальну справу Оксани Макар перекваліфікували зі статті про замах на вбивство на статтю про умисне вбивство. 25 квітня справу було передано до Центрального районного суду Миколаєва. Підозрюваним висунули звинувачення «умисне вбивство, вчинене з особливою жорстокістю, поєднане із зґвалтуванням за попередньою змовою групою осіб та зґвалтування з тяжкими наслідками.
12 червня 2012 року пройшло перше засідання суду. Євген Краснощок і Максим Присяжнюк — визнали свою провину частково, а Артем Погосян провину визнати відмовився. 27 листопада 2012 року Центральний районний суд Миколаєва визнав обвинувачених винними за всіма пунктами звинувачення (згвалтування і вбивство вчинене з особливою жорстокістю групою осіб за попередньою змовою), і засудив Євгена Краснощока до покарання у виді довічного позбавлення волі, Максима Присяжнюка — до покарання у вигляді 15 років позбавлення волі, Артема Погосяна — до покарання у вигляді 14 років позбавлення волі.