Патент на дизельний двигун
23 лютого 1893 року 35-річний німецький інженер Рудольф Дізель отримав патент на створений ним двигун, котрий працював на особливому паливі, що загоралось не від зовнішньої іскри, як це має місце в бензинових двигунах, а самозагоралось при досягненні паливно-повітряною сумішшю певного тиску. На обкладинці: Рудольф Дізель
20605
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Рудольф Дізель народився в 1858 році в Парижі в сім'ї німецьких емігрантів. З відзнакою закінчивши мюнхенську Вищу технічну школу, він став інженером з холодильного устаткування. Працюючи в компанії Карла Лінде, яка займалась створення установок для зрідження повітря, Дізель прийшов до ідеї про можливість безіскрового запалення газової суміші в циліндрі двигуна. В 1890 році він перейшов від дослідів з газами до дослідів з горючими сумішами і в 1892 році подав заяку на винахід створеного ним двигуна нового типу, яка була підтверджена патентом 23 лютого 1893 року.

У 1897 році Дізель продемонстрував роботу діючого двигуна власної конструкції потужністю 25 кінських сил. Його винахід зацікавив багато машинобудівельних компаній і до Дізеля прийшов комерційний успіх — дизельні двигуни виявились більш економічними і ефективними порівняно з бензиновими і газовими аналогами.

Однак, невдовзі проявились суттєві конструкторські прорахунки в розробках Дізеля і його фірма виявилась на грані бакрутства. 29 вересня 1913 року Рудольф Дізель загинув під час аварії пароплава у протоці Ла-Манш, хоча існують версії, що він скінчив життя самогубством через фінансові невдачі.

Виправлені іншими конструкторами помилки зробили дизельні двигуни надзвичайно популярними і Європі й використовуються досі на легкових, вантажних і спеціальних автомобілях. У США перший легковик з дизельним двигуном був випущений компанією "Дженерал моторз" лише в 1977 році в період нафтової кризи, викликаної арабо-ізраїльською війною.

Правила життя Квентіна Тарантіно
Правила життя
Правила життя Квентіна Тарантіно
Друк 5
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 23 лютого

«Велике гоніння» на християн

303
#ЦейДень

Все про 23 лютого

Події, факти, персоналії

Вільгельм III Оранський — король Англії

1689

Депортація чеченців та інгушів

1944

Підняття прапора на Іводзімі

1945

Пам'ятник в Софії

2014