У 1974 році тридцятилітній доцент Будапештського університету мистецв і дизайну Ерно Рубік, шукаючи наочний спосіб пояснити своїм студентам основи математичної теорії груп, створив дерев'яну конструкцію з 27 маленьких кубиків. Щоб продемонструвати взаємне переміщення елементів однієї групи, не порушуючи їх групової єдності, грані кубиків були розмальовані різними кольорами. Захопившись отриманою конструкцією, Рубік зайнявся створенням механізму, який би одночасно і утримував всі кубики і дозволяв їм преміщуватися в трьох площинах.
Промислове виробництво «Магічного кубу» почалось у 1977 році і згодом його випадково побачив німецький підприємець Тібор Лаці, який у 1979 році на Нюрнберзькому іграшковому ярмарку зумів зацікавити ним власника британської компанії Seven Towns Томаса Кремера. Його зусиллями було підписано контракт із компанією Ideal Toy Corporation, яка зайнялась дистрибуцією іграшки у США і запропонувала змінити її назву.
10 лютого 1980 року «Кубик Рубіка» дебютував на Міжнародному іграшковому ярмарку в Нью-Йорку і почав свій тріумфальний похід світом — лише за перші два роки було продано 100 мільйонів офіційно вироблених іграшок і ще стільки ж підробок. У 1980 році «Кубик Рубіка» був визнаний кращою іграшкою в Угорщині, США, Великобританії, Франції і Німеччині, а його виробництво через нездатність угорських підприємств задовільнити попит, були розміщено в Гонконгу, Тайвані і Бразилії.
5 червня 1982 року у Будапешті за участю представників 19 країн пройшов перший міжнародний чемпіонат по складанню «Кубика Рубіка» на швидкість, на якому переміг 16-річний американець Мін Тан з результатом 22,95 секунди (як свого часу зізнався Ерно Рубік, у нього на складання власного винаходу пішло більше місяця). 21 листопада 2015 року «Кубика Рубіка» був складений за рекордні 4,90 секунди.
Коментарі
Дивіться також
• Персональний комп'ютер IBM PC, 1981
• Гра «Тетріс», 1984
• Перший iPad, 2010