Дуайт Філлі Девіс народився в місті Сент-Луїс і в 1899 році став переможцем США з тенісу в одиночному розряді серед студентів коледжів. Влітку цього ж року він разом з тенісистами Гарварда провів товариські змагання з кращими тенісистами Каліфорнії, і, будучи враженим тим ентузіазмом, з яким публіка відвідувала цей турнір, запропонував провести й міжнародні змагання з тенісу. Його ідея знайшла підтримку в Американській національній асоціації з лаун-теніса і Девіс затратив власних 750 доларів на виготовлення елегантного срібного кубку-нагороди майбутньому переможцю міжнародних змагань.
Виклик Девіса прийняла Велика Британія, найсильніша тенісна держава світу того часу, і 8 серпня 1900 року до Лонгвудського крикетного клубу в Брукліні (штат Массачусетс) прибуло три англійці, щоб позмагатись з командою кращих тенісистів Гарвардського університету.
За протоколом, розробленим Девісом і збереженим до сих пір, триденні змагання складалися з двох одиночних зустрічей, парної і потім знову двох одиночних. Однак через сильний дощ два останні змагання програми провести не вдалося, і американці Малкольм Уітмен, Дуайт Девіс та Холкомб Уорд здобули перемогу з рахунком 3-0 за підсумками трьох змагань.
З 1902 року командна першість світу серед чоловічих команд, котра отримала назву Кубок Девіса, почала проводитись щорічно і не відбувалась лише в 1901, 1910, 1915-18 і 1940-45 роках. У 1902 році Кубок Девіса вперше здобули англійці; в 1904 до турніру приєднались Бельгія та Франція, а в 1905 — Австралія та Нова Зеландія, які виступали однією командою під назвою Австралазія. Лише в 1913 році американці зуміли повернути Кубок на батькіщину, а наступного року його володарем вперше стала команда Австралазії.
Закінчивши виступи, Дуайт Девіс зайнявся політикою, у 1920 році безуспішно балотувався в Сенат, був членом уряду в 1923-25 роках, а з 1929 по 1933 рік — губернатором Філіппін.
Сьогодні Кубок Девіса — найпрестижніше міжнародне командне змагання з тенісу, яке проводиться щорічно за участю десятків команд. Незадовго до своєї смерті в 1945 році Девіс, коментуючи зростаючий престиж започаткованого ним турніру, сказав: "Якби я знав, що він [турнір] набуде такого значення, я б виготовив кубок із золота, а не срібла".
Коментарі
Дивіться також
• Перший Вімблдонський турнір, 1877
• Перші перегони «Формула-1», 1950