Перша жінка — прем'єр-міністр Індії
Після смерті Лала Бахадура Шастрі 19 січня 1966 року новим керівником партії Індійський Національний Конгрес і прем'єр-міністром Індії стала 48-річна Індіра Ганді, дочка і найближча сподвижниця першого прем'єр-міністра Індії Джавахарлала Неру. Вона стала першою жінкою в Індії і другою у світі, що зайняла найвищий державний пост. Як лідер партії Індійський Національний Конгрес (ІНК) Індіра Ганді прагнула продовжити політику свого батька і в економічних питаннях дотримувалась соціалістичної концепції.На обкладинці: Індіра Ганді
28083
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Як політична фігура Індіра Ганді заявила про себе в 1955 році, коли увійшла до керівництва ІНК; з 1959 року вона займала пост президента партії, в 1964-у — стала членом уряду Лала Бахадура Шастрі, а 19 січня 1966 року, по смерті Шастрі, — прем'єр-міністром Індії.

Не маючи суттєвої підтримки в лоні своєї партії, Індіра Ганді з невеликою перевагою виграла вибори 1966-го року, і лише в 1971-у стала безумовним лідером країни. Цього ж року вона санкціонувала збройну підтримку сепаратистського руху в Бангладеш (східній частині Пакистану), що сприяло зростанню підтримки Індіри Ганді і перемозі ІНК на парламентських виборах 1972 року.

Однак, роки її керівництва супроводжувалися падінням економіки, інфляцією і міжетнічними конфліктами. Звинувачення, висунуті проти Ганді Соціалістичною партією, привели до судового розслідування. У 1975 році Верховний суд Індії визнав Індіру Ганді винною у корупції і фальсифікації результатів виборів 1971 року і заборонив їй на шість років займатись політичною діяльністю. У відповідь на рішення суду Ганді оголосила в країні надзвичайний стан і санкціонувала масові арешти політичних опонентів.

У 1977 році Ганді програла вибори, і вийшла з ІНК, утворивши нову партію ІНК (І), з якою переконливо виграла вибори 1980 року і знову стала прем'єр-міністром Індії.

У 1984 році її було вбито власними тілоохоронцями-сікхами, як відповідь за криваве придушення сепаратистського сікського руху в штаті Пенджаб. Спадкоємцем влади у партії та країні став син Індіри Ганді Раджив.

Друк 8
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 19 січня

Феодосій Флавій — імператор Сходу

379
#ЦейДень

Все про 19 січня

Події, факти, персоналії

Арешт Клауса Барб'є

1983

Завершення російсько-української «газової війни»

2009

Революція Гідності

2014